NABÍDKA 19.11.2017 (1).xlsx (22383)klikněte zde

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Hledáme brigádníky  - zájem o ekologické zemědělství a bydliště v blízkém okolí jsou vítány 

 

Mrkev se bohužel vyplet nepodařilo :-( Nejspíš už nevyroste, tak bude sklízena pouze na svazky. Mrkev na uskladnění bude z ekofarmy Bílý mrak, přijímáme objednávky na ni

Konečně se podařilo sehnat jabka a dokonce i pár hrušek! Letos to je opravdu nadlidský úkol... Bohužel tomu odpovídá i cena. A navíc jich není mnoho, odhaduju tak do Vánoc, tak neváhejte :-)

Období různých akcí už je za námi a začíná období intenzivní sklizně, snad se nám podaří sklidit vše potřebné, než příjde mráz a sníh.... 

 
Sklidili jsme poslední rajčata, tak teď budou pomalu dozrávat doma na chodbě. Když to dobře dopadne, můžete si jich užívat zhruba do Vánoc :-)

 

 

 

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

A čerstvá novinka: 14.7. obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)

 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejlépe den předem do 12hod!

Cestovné - 20 kč ke každé objednávce (kromě balíčků s překvapením) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").

Úschovné - 20 Kč při pozdějším vyzvedávání balíčků u p. Šimíčkové (nutno domluvit na tel.774110186) v ul. Nemošická 1062