NABÍDKA 18.2.2018 (1).xlsx (22242)klikněte zde

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Hledáme brigádníky  - zájem o ekologické zemědělství a bydliště v blízkém okolí jsou vítány 

 

Začíná zelinářsky nejhorší období - zásoby rychle ubývají a do nové sklizně daleko, takže v následujících asi 2 měsících budou k dispozici hlavně brambory, kedluby giganty, petržel, mrkev, kadeřavá kapusta, rukola a topinambury, ale i s touto zeleninou se dá krásně vyžít :-)

 

Rozvozy začnou opět od 2.1., zatím s týdenní pravidelností 

 

Naše kozí kamarádky už si dávají pauzu, na mléko a sýry se můžete těšit opět od jara
 

Průběh zimy je zatím celkem příznivý a tak s menšími pauzami je zelenina na poli pořád přístupná, tím pádem i v tuto roční dobu pořád čerstvá :-) Přesto se může stát, že objednaná zelenina nebude, protože počasí neumožní její sklizeň. Děkujeme za pochopení.

 

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

A čerstvá novinka: 14.7. obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)
 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejlépe den předem do 12hod!

Cestovné - 20 kč ke každé objednávce (kromě balíčků s překvapením) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").

Úschovné - 20 Kč při pozdějším vyzvedávání balíčků u p. Šimíčkové (nutno domluvit na tel.774110186) v ul. Nemošická 1062