NABÍDKA 19.5.2023.xlsx (22907)klikněte zde

- pokud se vám ji nepodaří načíst, ráda vám ji zašlu do mailu

 

Prosím o včasné objednávky ideálně do mailu nejpozději 1 den před vyzvednutím do 12hod (nikoli do 24h!), 

objednávky na sýr min. 2 dny předem

 

Změna rozvozů do Pardubic: od května budou opět každý týden, tzn. 11.5. ano.

Do Chrudimi v úterý stále podle objednávek

Více info "Služby" a "Dovoz"

Aktuální novinky: Lebeda zahradní získala dne 4.5.2023 značku Regionální potravina Pardubicého kraje.

Slavnostní vyhlášení oceněných výrobků proběhne v pátek 9.6. na Pernštýnském náměstí v rámci Dne Pard.kraje, 13-21h.

 

A taky už máme KŮZLÁTKA :-) Zbývá ještě 1 holka a dva kluci.

Jsou to kozy anglonubijské (94-97%), různé kombinace barev. Pokud byste měli zájem nebo o někom věděli, dejte nám vědět.

RAJČATA - jejich sezona už opravdu skončila. V nabídce budou opět od srpna.

BRAMBORY - posledních pár kilo

 

 

 

ZÁLOHA 1000Kč NA ODBĚR PRODUKTŮ:

vzhledem k čím dál častějším komplikacím při vyzvedávání a placení jsem se rozhodla udělat malou změnu. Pokud budete mít zájem o mé produkty,

poprosím Vás před příští objednávkou o zaslání zálohy 1000Kč na účet č. 1088495013/0800.

Z této částky Vám budu odečítat peníze v případech, že nebudete mít u sebe dostatek hotovosti nebo si zeleninu ve stanovený čas nevyzvednete. Bude ještě možnost dodatečného vyzvednutí do 24 hod buď v útulku Pohádková zahrada (otevřeno denně 10-18h, platí pro rozvoz do Pardubic) nebo u nás doma, pokud ani tak nedojde k vyzvednutí, bude Vám částka za objednávku odečtena.

Samozřejmě pokud zálohu nevyčerpáte a budete chtít odběr ukončit, zbývající částku Vám vrátím.

Pevně věřím, že toto opatření bude výhodné oboustranně.

 

Zasílání poštou - vzhledem k neustálým komplikacím od letošního roku bude mít tato forma zasílání velkou změnu:

Po zaslání objednávky Vás vyzvu k zaplacení objednávky předem na účet. Po připsání platby objednávku odešlu a poprosím o doplatek poštovného (jehož výši předem bohužel nevím). Balíčky do 10 kg a s čerstvým obsahem (saláty apod.) budu posílat výhradně jako EMS, kdy je garance doručení do 2.dne. Jsou o něco dražší, ale zase se ušetří za dobírku. V balíkách nad 10kg (balík do ruky nebo na poštu) budu posílat jen trvanlivé produkty.

 

Prodej z farmy - možný je, ale pouze krátké předání DEN PŘEDEM do 12h objednaného zboží ve venkovních prostorech. Není možný výběr na místě ani prohlídka farmy. Jelikož máme spoustu práce, je nutné dodržet předem domluvený čas. Děkujeme za pochopení.

 
MÉDIA: Na TV Stream sledujte pořad Ze dvora (o nás vysíláno 6.4.2019) a 3.10.2020 Kluky v akci :-) Tady je malá ukázka:
Voňavé, sladké, šťavnaté, přitom s pevnou dužinou a dočervena vyzrálé rajče si můžete vypěstovat jen na svojí zahrádce či koupit od poctivého a vášnivého pěstitele. Paní Jitka Píchová získala letos vítězné ocenění za produkt v soutěži Regionální potravina právě za svá úžasná rajčata. Už patnáct let se zabývá pěstováním bio zeleniny a bio bylinek. Své latifundie obhospodařuje povětšinou ručně a na výpěstcích je to zřetelně znát. Svoji lásku věnuje nejen zelenině a ovoci, nýbrž i zvířátkům na statku. Vyrábí i lahodný kozí sýr. Jitka ke svým rajčátkům přidala ještě lilek, papriky, cuketu, cibuli, česnek a bylinky a s Ondrou připravila výtečnou zeleninovou směs na způsob světoznámé ratatouille, s Filipem opečený kozí sýr s rajčatovou salsou
 

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Novinky: Vyšlo v sobotu 30.3.2019 MF dnes potraviny_vikend.docx (23633)

Český rozhlas Pardubice: seriál 18.10.-22.10. 2021 kolem 9:40 (lze dohledat v archivu, pořad Dobré dopoledne)

https://www.mujrozhlas.cz/vychodoceske-vylety/v-redickem-rizku-maso-nehledejte 15.5.2022

 

 

 

Aktuální novinky: 23.6.2021 získal kozí sýr s koprem ocenění hodnotitelské komise Regionální potraviny Pardubického kraje                                                                                           26.9. mu byla také udělena značka MLS Pardubického kraje

 

14.10.2020 získal kozí sýr s pažitkou ocenění MLS Pardubického kraje

29.7. 2020 Rajčata získala ocenění značkou Regionální potravina Pardubického kraje

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června 2017 si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

14.7. 2017 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

15.7. 2019 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený levandulí značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. 2017 máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)
 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejdéle den předem do 12hod!

Cestovné - 30kč ke každé objednávce (u balíčků s překvapením pouze 10Kč) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").