NABÍDKA NOVÁ 8.12.2021.xlsx (23602)klikněte zde

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Novinky: Vyšlo v sobotu 30.3.2019 MF dnes potraviny_vikend.docx (23633)

 

Změna rozvozů - do Pardubic každý čtvrtek (poslední letošní rozvoz proběhne ve STŘEDU 22.12), do Chrudimi podle objednávek (poslední možnost v úterý 21.12.)

Zasílání poštou - pro letošní rok (po loňských špatných zkušenostech) byla poslední možnost 1.12. Od příštího roku bude mít tato forma zasílání velkou změnu.

A máme tady zimu! Ale nenudíme se... Sklady jsou plné a spousta zeleniny je i na poli (zda půjde sklidit záleží teď na počasí, tak se předem omlouváme, pokud něco nebude). Taky jsme 25.11. (rekord!) sklidili úplně poslední RAJČATA, teď už budou dozrávat doma na chodbě.

 

Český rozhlas Pardubice: seriál 18.10.-22.10. kolem 9:40 (lze dohledat v archivu, pořad Dobré dopoledne)

 

Prodej z farmy - možný je, ale pouze krátké předání DEN PŘEDEM objednaného zboží ve venkovních prostorech. Není možný výběr na místě ani prohlídka farmy. Jelikož máme spoustu práce, je nutné dodržet předem domluvený čas. Děkujeme za pochopení.

Na TV Stream sledujte pořad Ze dvora (o nás vysíláno 6.4.2019) a 3.10.2020 Kluky v akci :-) Tady je malá ukázka:
Voňavé, sladké, šťavnaté, přitom s pevnou dužinou a dočervena vyzrálé rajče si můžete vypěstovat jen na svojí zahrádce či koupit od poctivého a vášnivého pěstitele. Paní Jitka Píchová získala letos vítězné ocenění za produkt v soutěži Regionální potravina právě za svá úžasná rajčata. Už patnáct let se zabývá pěstováním bio zeleniny a bio bylinek. Své latifundie obhospodařuje povětšinou ručně a na výpěstcích je to zřetelně znát. Svoji lásku věnuje nejen zelenině a ovoci, nýbrž i zvířátkům na statku. Vyrábí i lahodný kozí sýr. Jitka ke svým rajčátkům přidala ještě lilek, papriky, cuketu, cibuli, česnek a bylinky a s Ondrou připravila výtečnou zeleninovou směs na způsob světoznámé ratatouille, s Filipem opečený kozí sýr s rajčatovou salsou
 

Hledáme brigádníky  - zájem o ekologické zemědělství a bydliště v blízkém okolí jsou vítány

 

Rajčata - pořád jsou, ale nestíhají už tak rychle dozrávat :-)

 

 

Aktuální novinky: 23.6.2021 získal kozí sýr s koprem ocenění hodnotitelské komise Regionální potraviny Pardubického kraje                                                                                           26.9. mu byla také udělena značka MLS Pardubického kraje

 

14.10.2020 získal kozí sýr s pažitkou ocenění MLS Pardubického kraje

29.7. 2020 Rajčata získala ocenění značkou Regionální potravina Pardubického kraje

 

Mám tady nabídku pytlů na skladování brambor Zembag https://www.zembag.cz/ Zájemci, hlaste se, ušetříte na poštovném :-)

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června 2017 si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

14.7. 2017 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

15.7. 2019 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený levandulí značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. 2017 máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)
 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejlépe den předem do 12hod!

Cestovné - 20 kč ke každé objednávce (kromě balíčků s překvapením) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").

Úschovné - 20 Kč při pozdějším vyzvedávání balíčků u p. Šimíčkové (nutno domluvit na tel.774110186) v ul. Nemošická 1062