NABÍDKA 23.4.2018 (1).xlsx (22489)klikněte zde

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Hledáme brigádníky  - zájem o ekologické zemědělství a bydliště v blízkém okolí jsou vítány 

 

Pokračuje zelinářsky nejhorší období - zásoby rychle ubývají a do nové sklizně daleko, takže v následujícím asi ještě 1 měsíci (dokonce dubna) budou k dispozici hlavně brambory, kedluby giganty, petržel, řepa a topinambury, ale i s touto zeleninou se dá krásně vyžít :-) Podařilo se ještě i sehnat mrkev! A začala sklizeń cibulky sečky a dokonce už i salátu a špenátu!

Letošní zima sice byla nezvykle teplá, o to studenější byl ale příchod jara a v kombinaci s nedostatkem pomocníků se práce na poli výrazně opožďují. Nová sklizeň proto bude později, než je běžné. 

Změna rozvozů: od března až do odvolání budou co 14 dní.

Chrudim 1.5. a 8.5. vychází na svátek, rozvoz by tedy byl nejspíš v pondělky nebo středy podle zájmu

Pardubice od 3.5. opět každý týden

Zveme Vás také na oslavy Dne země, které se budou konat v pátek 20.4. v Pardubicích na Pernštýnském náměstí v 9-15h a v úterý 24.4.v Chrudimi na Resslově náměstí v 9:30-17h

 

Máme už 10 KŮZLÁTEK! :-) Jsou to křížené kozy anglonubijské (87,5% a 94%) a zejména kozlíci (krásně barevní) budou na prodej! Pokud byste měli zájem nebo o někom věděli, dejte nám vědět!

Kůzlátka také vypijí veškeré mléko, takže na sýry se můžete těšit až po jejich odstavu, který je v plánu na konci dubna

 

 

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června 2017 si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

14.7. 2017 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. 2017 máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)
 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejlépe den předem do 12hod!

Cestovné - 20 kč ke každé objednávce (kromě balíčků s překvapením) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").

Úschovné - 20 Kč při pozdějším vyzvedávání balíčků u p. Šimíčkové (nutno domluvit na tel.774110186) v ul. Nemošická 1062