NABÍDKA 19.1.2021.xlsx (24652)klikněte zde

Vyšlo v pátek 7.11. v deníku Právo: jídlo 0711.pdf (123081)

Novinky: Vyšlo v sobotu 30.3.2019 MF dnes potraviny_vikend.docx (23633)

PŘEJEME KRÁSNÝ NOVÝ ROK! :-)

 

I v letošním roce pokračujeme s rozvozy - do Pardubic zatím každý týden, do Chrudimi co 14 dní (nebo podle objednávek)

               Na TV Stream sledujte pořad Ze dvora a 3.10.se těšte na Kluky v akci :-) Tady je malá ukázka:

Voňavé, sladké, šťavnaté, přitom s pevnou dužinou a dočervena vyzrálé rajče si můžete vypěstovat jen na svojí zahrádce či koupit od poctivého a vášnivého pěstitele. Paní Jitka Píchová získala letos vítězné ocenění za produkt v soutěži Regionální potravina právě za svá úžasná rajčata. Už patnáct let se zabývá pěstováním bio zeleniny a bio bylinek. Své latifundie obhospodařuje povětšinou ručně a na výpěstcích je to zřetelně znát. Svoji lásku věnuje nejen zelenině a ovoci, nýbrž i zvířátkům na statku. Vyrábí i lahodný kozí sýr. Jitka ke svým rajčátkům přidala ještě lilek, papriky, cuketu, cibuli, česnek a bylinky a s Ondrou připravila výtečnou zeleninovou směs na způsob světoznámé ratatouille, s Filipem opečený kozí sýr s rajčatovou salsou
 

Hledáme brigádníky  - zájem o ekologické zemědělství a bydliště v blízkém okolí jsou vítány

 

Rajčata - poslední zbytek, 2.jakost na vaření nebo pečení.

Dostatek je (zatím) celeru, porku (byť je menší), řepy a brambor a začínáme sklízet topinambury (v závislosti na počasí).

MRKEV NAKONEC NEBUDE

 

Aktuální novinky: 14.10.2020 získal kozí sýr s pažitkou ocenění MLS Pardubického kraje

29.7. 2020 Rajčata získala ocenění značkou Regionální potravina Pardubického kraje

 

Mám tady nabídku pytlů na skladování brambor Zembag https://www.zembag.cz/ Zájemci, hlaste se, ušetříte na poštovném :-)

 

KOZÍ SÝR! Konečně se nám podařilo zprovoznit výrobu sýra v naší nové minisýrárně. Byla to dlouhá cesta ať už po stránce stavební, technologické či legislativní, ale povedlo se. Od června 2017 si tedy můžete dopřát čerstvý sýr přírodní či s čerstvými bylinkami, jejichž výběr bude na mě dle aktuální sezony. Bochánky sýra mají hmotnost zhruba 100-500g, průměrně kolem 150-200g.

14.7. 2017 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený pažitkou značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

15.7. 2019 obdržel Čerstvý kozí sýr ochucený levandulí značku Regionální potravina Pardubického kraje :-)

KOZÍ MLÉKO! od 1.2. 2017 máme oficiálně schválený prodej kozího mléka ze dvora. Prodej bude probíhat do vlastních přinesených nádob (příp. do u nás zakoupených nových PET lahví) po předchozí domluvě. Jedná se o mléko syrové, před použitím nutno tepelně upravit (ale každý má na to jiný názor)
 

 

 

 

Dobrá zpráva! V červnu 2015 byl u nás pracovníky SZPI odebrán vzorek cibulky s natí na rozbor a všechny hodnoty zjišťovaných téměř 400 pesticidů byly pod hranicí stanovitelnosti!  

Prosíme o včasné objednávky (i příp. rušení objednávek), nejlépe den předem do 12hod!

Cestovné - 20 kč ke každé objednávce (kromě balíčků s překvapením) pro dovoz do Chrudimi a Pardubic na odběrná místa (seznam viz "Služby" - "Dovoz").

Úschovné - 20 Kč při pozdějším vyzvedávání balíčků u p. Šimíčkové (nutno domluvit na tel.774110186) v ul. Nemošická 1062