"Bedýnky"

Také na Ekofarmě Horní Ředice máte možnost zapojit se do tzv. bedýnkování - u nás výhradně formou balíčku s překvapením v hodnotě 250Kč.

V balíčku můžete najít širokou škálu produktů ekologického zemědělství, jejichž největší část tvoří zelenina, dále ovoce a bylinky. Výhodou je, že vše je sklízeno právě v době, jak tomu velí zdejší příroda a jak je také ze zdravotního hlediska pro lidskou výživu nejvhodnější. Určitě oceníte i maximální čerstvost a chuť. Na druhou stranu možná bude pro někeré zklamáním, že nabídka bude, zejména v zimě, o některé druhy ochuzena. Nemůžete tedy očekávat, že v balíčku naleznete např. v únoru rajčata, i když jste na ně zvyklí z běžných obchodů. Jistě mi ale dáte zapravdu, že tato rajčata nejsou zrovna valné chuti a vůně a tudíž se rozhodně vyplatí si na ně počkat do léta.

 

Upozornění: Jak už název napovídá, složení balíčku je čistě na nás. Tento systém vznikl jako pomoc zemědělcům, proto zákazník nemá možnost volby. Můžete samozřejmě udělat klasickou objednávku podle svých představ, toto už se ale nenazývá bedýnkování, jak si mnozí mylně myslí. 

 

"Překvapení" najdete uvnitř papírové tašky. Pokud tašku (obal) nebudete dále využívat, prosím o ohleduplnost k životnímu prostředí a předání tašky do tříděného odpadu nebo navrácení zpět. Stejně tak i jiné obaly - proklady od vajíček, krabičky apod.

A co máte udělat, aby se všechny ty dobroty dostaly i k vám? Je to jednoduché - stačí poslat email na adresu bio-zelenina@seznam.cz, sms nebo zavolat na tel.č.: 608981450 nebo 603348816 že chcete pravidelně (každý týden) dostávat balíček s překvapením a budete zařazeni do adresáře. Prosím o uvedení vašeho jména, emailu a telefonu, případně odkud jste. Pokud se vám to zrovna v daném týdnu nebude hodit, stačí si balíček nejpozději den předem do 12 hod odhlásit. Nezapomeňte také zaplatit zálohu 1000 Kč, která slouží k uhrazení balíčku, pokud se při vyzvedávání nepotkáme nebo nebudete mít dostatek peněz. Platba jinak probíhá v hotovosti na místě.