Kůň

HAFLING MONTY

 

Po roce a půl, když jsme se vyrovnali se ztrátou Filiho a bylo nám bez koně smutno, jsme si pořídili dalšího. Tentokrát většího, asi 152 cm v kohoutku. Je mu 11 let a po náročném začátku už jsme se docela sžili. Péče o něj je ale náročnější, vyžaduje dost pozornosti a potřeboval by více zabavit.

Aktuálně hledáme někoho, kdo by byl ochotný se mu věnovat (běžná péče, práce ze země, ze sedla, zaučování v tahu). Pravidelně i příležitostně. Pokud jste to právě Vy nebo o někom takovém víte, neváhejte se ozvat. Děkujeme.

 

 

 

 

 

PONÍK FILI

 

Fili je dvacetiletý valach, kříženec Velš pony. Přestože měří 130 cm, síly má dost. Může nosit jezdce do hmotnosti 70 kg a občas pracuje i v tahu. Je velice hodný, šikovný a učenlivý, ale zároveň je to i takový malý čertík.

Na ježdění je sedlán pohodlným westernovým sedlem, které ve spojení s jeho drobným krokem činí jízdu na něm velice příjemnou. Tento zážitek si můžete dopřát odměnou za výpomoc u nás.

Fili se jeví i jako nadějný pomocník při práci. Zatím zvládne povláčet zahradu nebo přitáhnout dřevo do krbu.

 

Smutnou zprávou je, že nám dne 26.7.2021 uhynul. Týden jsme ho bezúspěšně léčili a nakonec se v koňské nemocnici ukázalo, že měl nádor a zachránit ho už nešlo... :-( Ztráta je to pro nás obrovská, byl to náš první a jediný kůň a prožili jsme s ním 15 krásných let.